Síla, odvaha, nezlomnost... Prý to jsou především vlastnosti rytířů. Ale skutečně je to tak? Skutečně jsou to spíše mužské nežli ženské vlastnosti?

Aniž bychom to tušili, denně potkáváme ženy silnější a bojovnější, než je leckterý válečník. Ženy, které čelily mnohem zákeřnějšímu protivníku, než je kulka nebo čepel nože… a přesto zvítězily. Nemají lesklou zbroj, ani hruď osázenou metály. Vypadají obyčejně, jen jako další matka doprovázející dítě do školky, další žena s knihou v tramvaji, další sousedka…

Postupně vám představím příběhy žen, které vyhlásily válku svému osudu. Žen, které – i přes to, že jsou ženy… nebo spíš právě proto, že jsou ženy (!) – dokázaly najít dostatek odvahy a síly, bojovaly a zvítězily.

BOJOVNICE MEZI NÁMI

Smrt manžela. Dá se to překonat? Rozhodneme se s někým spojit svůj život – žít s ním až do stáří a najednou… se to celé roztříští. Jak zase slepit život, jak zase začít od začátku? Je to trnitá cesta a drsný boj. Ale i tuhle bitvu je možné zvítězit!

Není fér, když namísto spokojeného dětství zažíváme hrůzu, strach, násilí… A není fér, že následky si neseme až do konce života!
Jenže jak čelit těm nejhlubším ranám na naší duši? Dá se takový boj vůbec vyhrát? Ano, dá!