Mým přáním i cílem je, dodat ženám divokou energii a zažehnout jejich sílu.
Aby každá z nás dokázala rozbít klec konvencí „jaká by správná žena měla být“, aby skutečně mohla být sama sebou a jít si za svými sny.

Kdo je Wild Diana?

Chvilku spisovatelka, jindy kameramanka a fotografka a někdy zas zpěvačka... Zkrátka cokoliv, co potřebuju být, abych mohla tvořit a kořenit tak do světa archetyp divoké ženy a amazonky.

Své projekty tvořím nejen proto, abych ženám dodala odvahu být sama sebou, ale taky proto, aby skutečně KAŽDÁ žena věděla, že je „správně“ i když zrovna nesplňuje mantinely „správné ženy“.

Proč? Protože jsem skálopevně přesvědčená, že být sama sebou, mít se ráda taková, jaká skutečně jsem a jít si zatím co skutečně mě osobně naplňuje, je nejlepší způsob, jak udělat ze světa lepší místo. Taková žena totiž logicky bude své štěstí šířit dál a inspirovat další a další… A tím postupně vytvářet šťastnější i celou společnost.

Co je archetyp divoké ženy:

archetyp divoké ženy

• Divoká žena je vždy sama sebou. Nehraje roli „hodné holky“. Ví, že jí nikdo nemá právo říkat, jaká má být.• Divoká žena se nebojí projevovat své emoce. Umí být něžná i pečující, ale nebojí se ani vrčet a cenit tesáky, když je třeba. Nebojí se plakat ani skákat radostí po nábytku. Bez ohledu na to, kolik jí je let.• A HLAVNĚ: Divoká žena dobře ví, že má v sobě vlčí nezkrotnost a divokost, která jí vždycky dodá sílu překonat překážky.Archetyp divoké ženy by se dal považovat za jakýsi obecný archetyp. Pojmenovala ho jungiánská psychoanalytička Clarissa Pinkola Estés a myslela tím onu divokou, nespoutanou a moudrou část duše, kterou v sobě má každá žena. Poznání a pochopení tohoto archetypu nejen že závratně zvětšuje škálu toho, co je a není ženská přirozenost, ale hlavně nám dává klíč k pochopení sama sebe, a to včetně všech našich „špatných“ vlastností.

Co je archetyp amazonky:


• Amazonka je žena, která si uvědomuje svou sílu a nebojí se ji ukázat. Odmítá plnit úlohu „správné ženy“, dělat se menší nebo slabší, jen aby byla přijímaná okolím.• Amazonka nepatří žádnému muži, svůj život drží pevně ve svých rukou a její svoboda je pro ni vším. Dokonce i když zrovna má nějakého partnera, zůstává nezávislá, soběstačná a nesejde ze své cesty.• Amazonka má duši válečnice. Je vždy připravena pozvednout meč za to, čemu věří. I kdyby měla stát sama a proti všem.Archetyp amazonky vychází z uceleného panteonu bohů, který pokrývá všechny typy osobností. Nabízí nám tak škálu archetypů, ve kterém se může najít opravdu každý. Amazonka je v tomto panteonu podkategorií panenských bohyň (nepatřící žádnému muži). Její zástupkyně jsou například slovanská Devana, řecká Artemis nebo římská Diana.

archetyp amazonky

I když se v Čechách v posledních letech paleta archetypů přece jen rozšířila a už nemáme jediný ženský vzor (vzor Panny Marie), na archetyp amazonky se tu stále kouká přezíravě. Ještě stále se odmítá uvěřit historickým zkazkám o bojujících ženách. Ještě stále se rázným dívkám říká, aby se nechovaly jako kluci. A ještě stále jsou ženy, které nechtějí založit rodinu, považovány za cosi nepřirozeného.


Pravda, žen naplno spadajících do archetypu amazonky není mnoho, zato si ale každá žena nějakou takovou fází prošla a mnohdy i vícekrát. A tak je jedině správně, aby i v takovou chvíli ženy věděly, že nejsou „jako chlap“, neženské nebo nějak divné... Že jsou prostě typické ženy amazonky. Možná jen na nějaký čas. Možná na pořád. Ale stále jsou naprosto v pořádku.