Bojovnice mezi námi

Aniž bychom to tušili, denně potkáváme ženy silnější a bojovnější, než je leckterý válečník. Ženy, které čelily mnohem zákeřnějšímu protivníku, než je kulka nebo čepel nože… a přesto zvítězily. Nemají lesklou zbroj, ani hruď osázenou metály. Vypadají obyčejně, jen jako další matka doprovázející dítě do školky, další žena s knihou v tramvaji, další sousedka…

Postupně vám představím příběhy žen, které se nebály vyhlásit válku svému osudu. Žen, které i přes to, že jsou ženy… nebo přesněji právě proto, že jsou ženy – dokázaly najít velkou odvahu a sílu, bojovaly a zvítězily.

Domácí násilí... děsivý pojem, který ani tak nedokáže pojmout hrůzu a beznaděj, kterou obnáší. Příběh bojovnice Beaty ale jasně dokazuje, že i z bezvýchodného bludiště existuje cesta ven. Že i obět se může stát silnou bojovnicí a kolotoč násilí a zoufalství jednou provždy zastavit!

PŘÍBĚH BOJOVNICE BEATY

Život na invalidním vozíku - karta Černého Petra, kterou si může vytáhnout každý z nás. Bez varování. Den začne jako každý jiný, ale na jeho konci… Jak se s něčím takovým vyrovnat? Jak žít plnohodnotný život, když jsou pro nás najednou i tři schody nepřekonatelnou překážkou?

PŘÍBĚH BOJOVNICE ZUZKY

Smrt manžela. Dá se to překonat? Rozhodneme se s někým spojit svůj život – žít s ním až do stáří a najednou… se to celé roztříští. Jak zase slepit život, jak zase začít od začátku? Je to trnitá cesta a drsný boj. Ale i tuhle bitvu je možné zvítězit!

PŘÍBĚH BOJOVNICE LIŠKY

Není fér, když namísto spokojeného dětství zažíváme hrůzu, strach, násilí… A není fér, že následky si neseme až do konce života! Jenže jak čelit těm nejhlubším ranám na naší duši? Dá se takový boj vůbec vyhrát? Ano, dá!

PŘÍBĚH BOJOVNICE SONI